Príhovor prednostky Okresného úradu Brezno Ing. Aleny Káanovej k MDŽ.

Milé ženy, milé kolegyne!

Osláviť ôsmy marec znamená pripomínať si potrebu rovnosti, príležitostí žien a mužov a predstaviť si svet, v ktorom si ženy môžu byť isté, že na ich názoroch, hodnotách a snoch záleží. Skutočným dôvodom existencie MDŽ je uvedomiť si, čo všetko sa ženám doteraz podarilo dosiahnuť a čo by ešte dosiahnuť chceli.

O žene môžeme hovoriť ako o nositeľke života a matke. Žena je slovo, ktoré skrýva v sebe čaro, krásu, duchaplnosť a zmyselnosť. Bez žien by bol svet pustý ako lúka bez kvetov. Bez žien by bol život na zemi bezcenný. Ženy si zaslúžia, aby im bola prejavovaná úcta po celý rok.

Láskavé slová ženy môžu byť stručné a ľahko sa vyslovia, no ich ozveny sú nekonečné. Vážme si ženu! S jej kladnými či zápornými vlastnosťami. Nikto nie je dokonalý, bezchybný a ideálny. Uvedomme si, že nežijeme iba z lásky, ktorú prijímame, ale hlavne z tej, ktorú darujeme.

Milé ženy, milé kolegyne!

Vážim si Vašu obetavosť, ochotu, láskavosť, ale i humor a náladu, ktorou spestrujete chvíle nášho každodenného života.

Pri príležitosti krásneho sviatku MDŽ mi dovoľte, aby som Vám zaželala predovšetkým pevné zdravie, aby ste v tento deň, ale aj v ďalších nastávajúcich dňoch Vášho života mali čo najmenej problémov, chvíľ bolesti a smútku, aby Vás pohoda, porozumenie a láska sprevádzali na každom kroku.

Nakoniec pridávam citát Edith Piaf: „Najdôležitejšie je milovať, byť milovaná, šťastná a vyrovnaná sama so sebou.“

S úctou

Ing. Alena Káanová

prednostka okresného úradu

Pridaj komentár